Ma olin Juhan Viiding

1. juunil 2018 möödus Juhan Viidingu sünnist 70 aastat. Nahakunstnikud soovisid noorelt lahkunud säravat luuletajat ja näitlejat tänada ja meeles pidada ning kutsusid sel puhul sama aasta 19. juunist kuni 7. juulini kokku köite- ja objektinäituse Tallinna Disaini- ja arhitektuurigaleriis.
Näituse peateljeks oli 14 tekstist koosneva luulevaliku „Kõned sisemaal“ raamatu-kunstilised interpretatsioonid. Luuletused valis välja Juhani tütar Elo Viiding, keskendudes pigem vähemtuntud tekstidele. Neljast paarislehest teos sai küljendatud ja paljundatud väiketiraažis ja paarikümnele Viidingu-austajast kunstnikule laiali jagatud. Iga autor lisas oma Viidingule kaasmõtteid kas illustratsioonide, kujunduse või kasvõi ülima minimalismi näol.
Disainigalerii must-valge interjöör kutsus püsima värvinapis võtmes, mustad seinad meenutasid revüüteatrit või black-boxi, kuhu Viidingu teatraalne temperament sobitus. Valimikus trükitud luuletused olid lugemiseks eksponeeritud ka näituseruumi seinal.
Teine osa näitusest oli samuti Juhan Viidingu isikust ja tema luulest inspireeritud, rulludes lahti mööda seinapinda, rippudes õhus või jäädes raamatukaante vahele.

Näitusel esines kokku 21 kunstnikku: Külli Grünbach-Sein, Illu Erma, Kadi Kurema, Luule Maar, Tulvi-Hanneli Turo, Jane Rannamets-Heinsalu, Anne Rudanovski, Maarja Undusk, Eve Kaaret, Riina Kermik, Anneli Filipov, Tiina Piisang, Helen Maran-Poll, Tähti Roostalu, Sirje Kriisa, Rutt ja Rein Maantoa, Piret Männa, Maie Teivik, Rene Haljasmäe ja Pille Kivihall. Nende seas on naha- köite-, kirja- ja paberikunstnikke ja ka üks graafik.
Täname südamest abi ja toe eest Eesti Kultuurkapitali, Digisoundi, perekond Tarandit, Riina ja Elo Viidingut, Marius Petersoni, Ülle Alevit, Mattis Männat, Marti Seina, Anni Kreemi, Tõnis Rätsepat, Piia Ruberit ja Mae Kivilot.